Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Ciechocinku

Witajcie po długiej przerwie. Wracamy do aktywności w naszym klubie !!!

Mamy zaplanowane spotkanie na dzień 1 października o godz. 16.00

Tematem wykładu będzie samotność w okresie naszej walki z covid-19.Spotkanie poprowadzi zaproszony psycholog.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy. /jesteśmy w maseczkach/

 

#########################################################

Kochane Klubowiczki,z okazji Dnia Kobiet Naszym Słodkim Paniom składamy życzenia Wszelkiej Pomyślności oraz zwycięskiej walki o zdrowie.

Na naszym zebraniu odbył sie ciekawy wykład Pani mgr Marzeny Pacholskiej na tematy zwiazane z żywieniem w cukrzycy.

Następne zebranie miało się odbyć 2 kwietnia, ale sytuacja związana z pandemią koronawirusa zmusza nas do zawieszenia zebrań na czas nieokreślony.Przepraszamy.

Do zobaczeenia.

 Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, ekran i w budynku

==============================================================================================================================================================================

Kochani klubowicze ! Po roku nieobecności na naszej stronie prubuję wrócić do redagowania.Nieobecność moja była spowodowana walką z chorobą nowotworową.Mam nadzieję że udaną.

W dniu 6 lutego 2020 roku odbyło się cykliczne spotkanie na którym była pierwszy raz Pani mgr Dorota Kochman,pielęgniarka diabetologiczna ze Szpitala Wojewódzkiego w Toruniu.

Klubowicze bardzo wysoko i ciepło ocenili to informacyjne spotkanie.Mamy nadzieję że nie ostatnie.

Następne spotkanie w dniu 5 marca 2020 roku.Z wykładem będzie Pani mgr Marzena Pacholska.

Do zobaczenia.

W dniu 21 września 2018 roku,pojechaliśmy na targi Diabetika Expo 2018.

A oto kilka fotek z imprezy.

 

 

 

 

W dniu 10,05,2018 roku odbylo się zebranie naszego koła.Tematem głównym była pielęgnacja stóp u diabetyków (stopa cukrzycowa).Informacji udzielił przedstawiciel firmy produkującej maści i kremy do pielęgnacji stóp ,aby zapobiegać rozwojowi stopy cukrzycowej.

 

 

 

 

JEST TO SPOTKANIE WIGILIJNO- ŚWIĄTECZNE

A OTO KILKA ZDJĘĆ Z TEGO SPOTKANIA

Wigilijne potrawy przygotowały we własnym zakresie Nasze Panie .Wszystko było pyszne i elegancko podane.Nasze spotkanie uświetnił  spiewający Żenia ,rosjanin mieszkający w polsce wykonując piasenki  Bułata Okudżawy ,Wysockiego oraz inne polskie i rosyjskie ballady sprzed lat.(prezent od Biblioteki w której gościmy.Dzieki!!)     

Niechaj nadchodzące święta 
Bożego Narodzenia
będą radosne, zdrowe i miłe, 
a Nowy Rok przyniesie
spełnienie najskrytszych marzeń
i realizację wszelkich planów!
Tego życzy autor tej strony oraz zarząd PSD

 

 

Chcę Państwu przekazać wspaniały przepis dobry dla diabetyków. Sprawdzony!!!!!!!!

Ten przepis zasługuje na nagrodę specjalną! Jest niebywale prosty, zdrowy i smaczny, w dodatku można go modyfikować na wiele sposobów. Czy uwierzycie, że przygotowanie ogranicza się do zmiksowania w blenderze kilku składników, co zajmuje dosłownie 2 minuty. Potem masa ląduje w wysmarowanych masłem foremkach, a następnie w piekarniku. W dodatku babeczki nie zawierają mąki, tylko płatki owsiane, a ich delikatna słodycz pochodzi z dojrzałych bananów. Miłej zabawy!

Bezcukrowe babeczki owsiano-bananowe

 

Z podanych składników wychodzi 12 babeczek

(pomysł pochodzi z tej strony)

280 g patków owsianych

1 łyżeczka proszku do pieczenia

½ łyżeczki sody

1 łyżka przyprawy piernikowej

300 g jogurtu naturalnego

2 jajka

2 dojrzałe banany

dodatkowo:

12 kostek gorzkiej czekolady

masło do wysmarowania foremki

 

 

 

 

 

  1. Foremkę do babeczek wysmarować masłem.
  2. Piekarnik rozgrzać do 200 st.C.
  3. Do blendera wlać jogurt, dodać jajka i obrane ze skóry banany.
  4. Następnie dodać suche składniki, czyli: płatki owsiane, proszek do pieczenia, sodę, przyprawę piernikową.
  5. Całość zmiksować. Być może na początku trzeba będzie kilka razy potrząsnąć mikserem, lub przemieszać składniki łyżką. Masa bo zmiksowaniu jest dość rzadka, przypomina konsystencją koktajl.
  6. Przelać masę do foremek. Do naszych babeczek włożyliśmy po kostce czarnej czekolady.
  7. Wstawić foremkę do nagrzanego piekarnika i piec 25 minut.
  8. Gdy babeczki lekko przestygną, przełożyć na kratkę i zostawić do wystygnięcia. Smacznego!

 

 

26.10.2017

W czasie Naszego pobytu na XXI Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym w Toruńiu nawiązano kontakt z kol.A Kowalską celem współpracy naszych kół .Pani Prezes przyjeła zaproszenie do odwiedzin naszego koła.

w dniu 26 padziernika do Ciechocinka zawitała Pani Prezes  i została przyjęta przez Prezesa M.Kwiatkowskiego.Na spotkaniu pokazano naszą siedzibę ,dokonania oraz plany na przyszłość oraz omówiono możliwe wspólne działania

XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne DIABETICA EXPO 2017

 

W tym roku XXI Ogólnopolskie Sympozjum Diabetologiczne DIABETICA EXPO 2017 i XV Ogólnopolskie Forum Profilaktyki i Leczenia Otyłości odbyły się w dniach 22-23 września 2017  jak zwykle w Toruniu w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Na targi w Toruniu przybyło jak co roku wielu diabetyków ciekawych nowinek diabetologicznych, jak również chcących uczestniczyć w wykładach i tym samym poszerzać swoją wiedzę w zakresie cukrzycy i jej leczenia. Była to także okazja do odwiedzenia stoiska Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, gdzie można było zaopatrzyć się w materiały edukacyjne, jak również bezpośrednio porozmawiać i podzielić się wrażeniami i różnymi informacjami.

Wszyscy chętni mogli skorzystać z bezpłatnych badań poziomu cukru oraz ciśnienia tętniczego, a także z bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie.

O 10:15 odbyło się uroczyste otwarcie DIABETICA EXPO przez organizatora Henryka Zamorskiego, po którym rozpoczęła się gala, na której zostały wręczone medale za „Zwycięstwo nad cukrzycą”. Uhonorowano 9 osób w tym:

Platynowy medal za zwycięstwo nad cukrzycą otrzymała Jadwiga Wernecka

Złote medale za zwycięstwo nad cukrzycą otrzymali: Małgorzata Kłaczkiewicz, Maria Seklecka, Teresa Hnatejko oraz Dariusz Ogrodowski

Srebrne medale za zwycięstwo nad cukrzycą otrzymali: Dorota Wiertel, Zbigniew Słupski, Ryszard Górecki oraz Piotr Jędrzejczyk

Po uroczystej gali odbyła się część wykładowa, której przewodniczyła prof. dr hab. med. Irena Ponikowska oraz prof. dr hab. med. Czesław Wójcikowski.  Po wygłoszonych wykładach głos zabrała nasza pani Prezes Anna Śliwińska, która mówiła na temat aktualnej roli i zamierzeń PSD w opiece nad chorymi na cukrzycę.

*   Informujemy nasze koleżanki i kolegów, że wczasie pobytu na Diabetica Expo w Toruniu była możliwość bezpłatnego zaszczepienia się przeciw grypie /poczwórna/ .Z tej możliwości skorzystaliśmy.

Redaguje: Jerzy Olszewski tel:721587888 , e-mail jol222@vp.pl
© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl